Databáze amatérského divadla

 

Databáze amatérského divadla

Otevřená encyklopedická databáze, kde jsou již nyní přístupné informace o amatérských divadelnících aktivitách ve více než 9 000 obcích (a jejich částech), bude rozšířena o přibližně 20 000 nových hesel, zpracovaných, zredigovaných a zveřejněných ve vzájemně propojených bázích (geografické celky, místa, osobnosti, divadelní soubory, divadelní festivaly, multimedia).

Amatérská divadelní činnost byla na našem území vždy velmi činorodá a patří ke světovým fenoménům. Je velmi obtížné veškeré aktivity z období více než dvousetleté historie i současnosti podchytit, proto se na tvorbě databáze mohou podílet i sami návštěvníci stránek.

Digitální databáze tvořící virtuální mapu českého amatérského divadla je již nyní přístupná na internetové adrese www.amaterskedivadlo.cz.

Interaktivní mapu doplňující databázi amatérského divadla v ČR naleznete zde

Databázi amatérského divadla dále doplňuje publikace Malované opony divadel českých zemí, které byla vydána v prosinci roku 2010. Publikaci lze objednat na adrese www.nipos-mk.cz nebo zakoupit na recepci Institutu umění - Divadelního ústavu.